fbpx

MEDİKAL ESTETİK, GÜZELLİK ve SAĞLIKLI YAŞAM

Medical Estetik ve Güzellik birimimiz, beklentileriniz doğrultusunda en tatmin edici sonucu alacağınız uygulamalar ile hizmet veriyor. Hizmetlerimiz kişiye özel planlanarak, tecrübeli kadromuz eşliğinde tamamen steril koşullarda ve antialerjik ürünler kullanılarak sunulmaktadır.

Medikal Estetik ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki bilimsel gelişme ve teknolojiler sürekli takip edilmektedir.

Botoks
Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları , aşırı terleme ve diş sıkma tedavisinde kullanılan bir ek zootoksindir. Botoks Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir. Kliniğimizde tüm yüz, aşırı terleme, koltuk altı ve ayak tabanı botoksu ile diş sıkma tedavisi olarak masseter botoksu uygulanmaktadır. Etkinliği; yapılan bölgeye, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak 6-24 aydır.
Dolgu
Hyaluronik asit insan vücudunda ve daha bir çok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. İnsan vücudunda deride yaygın bulunan doğal bir moleküldür. Hyaluronik asit cildinizin esnek ve canlı görünmesini sağlar. Yaşlama ile zamanla bu molekül deride azalır ve ilk ince çizgiler belirmeye, çukur ve çökme gibi deformasyonlar ortaya çıkmaya başlar. Dolgu işlemi ile vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit hedef bölgeye enjeksiyon teknikleri ile uygulanır. Etkinliği uygulanan bölgeye, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak 6-24 aydır

Kliniğimizde Uygulanan Dolgu İşlemleri;
-Dudak
-Çene
-Elmacık
-Nazolabial Dolgu
-Şakak
-Ciltteki ince kızarıklıklar
-El Yaşlanma Dolgusu

Mezoterapi
Mezoterapi yönteminde çeşitli vitamin, aminoasit, mineral ve büyüme faktörleri küçük iğneler yardımı ile enjeksiyonlarla deri altına verilmektedir. Uygulanan bölge ve dokuyu canlandırır ve yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Kliniğimizde Uygulanan Mezoterapi Yöntemleri;
-Cilt Mezoterapisi
-Soman DNA
-Gençlik Aşısı
-Göz altı mezoterapisi
-Akne Tedavisi
-Leke Tedavisi

Hedeflenen amaca yönelik birleşimleri içeren karışımlar hedef bölgeye enjekte edilir. Hastaya ve amaca yönelik olarak seans aralıkları ve seans sayısı doktorunuzla beraber kararlaştırılır.

Saç Mezoterapisi: Saç dökülmesi tedavisinde amaca yönelik vitamin, mineral, peptit, hormon ve büyüme faktörleri ile hazırlanmış özel karışımlar ince iğneler yardımı ile saç köklerine enjtekte edilir. Seans sayısı ve sıklığı hastaya ve amaca yönelik olarak doktorunuzla beraber kararlaştırılır.
Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi
Yağ yakıcı özelliği olan enzimlerle hazırlanan karışımlar ince iğneler yardımı ile hedeflenen bölgedeki yağ dolgusu içine enjekte edilir. Bu yöntemle yağlar yakılır ve idrarla vücuttan atılır. Seans sayısı ve sıklığı hastaya, amaca yönelik olarak doktorunuzla beraber planlanır.
PRP
Trombosit bakımından zengin plazma tedavisidir. Kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyonu şeklinde uygulanan tedavi yöntemidir. Seans aralıkları ve sıklığı hastaya ve amaca göre doktorunuzla beraber kararlaştırılır.

Kliniğimizde Uygulanan PRP Tedavileri;
-Cilt Gençleştirme İçin PRP
-Saç Dökülmesi İçin PRP
Ağrı Mezoterapisi
Kas iskelet sistemi ağrılarında yüksek doz ilaç kullanımını tolere edemeyen ya da diğer yöntemlere dirençli olan hastalarda uygulanabilir. Ağrı kesici, kas gevşetici, vitamin, mineraller içeren karışımlar küçük iğneler yardımıyla ağrı olan bölgenin derisi içine enjekte edilir. Seans sıklığı ve sayısı hastaya, yanıta ve amaca yönelik olarak doktorunuzla beraber kararlaştırılır.
İp Askısı
Ameliyatsız bir yüz germe tekniğidir. Bu askı ve ipler silikon bazlı insan sağlığını tehdit etmeden yüzünüze gerilme ve gençleşme sağlayan dayanıklı ve konforlu bir uygulamadır.

• Yüz kontörünün keskinleştirilmesinde
• Nazolabial ve marionette çizgilerinin açılmasında
• Çene sarkmasının giderilmesinde
• Düşük kaşların kaldırılmasında
• Gıdı ve boyun sarkmasını düzeltmede
• Yüzün tamamının gerilmesinde güvenle kullanılır.
Glutatyon
Glutatyon sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için en önemli moleküllerden biridir. Yaşlanma, kanser, kalp damar hastalıkları gibi birçok hastalığın önlenmesinde temel öneme sahip olan glutatyon 3 çeşit aminoasitten oluşan bir moleküldür. Vücudumuzda doğal olarak üretili ve eksikliğinde hastalıklar oluşur.

Antioksidanlar yani vücuttan serbest radikalleri toplayarak karaciğere taşır ve karaciğerde etkisiz hale getirilir.

Glutotyon uygulanması; serum içerisine eklenen glutatyon 15 dk gibi kısa bir sürede infüzyonlala damardan verilir. Detoks amaçlı önerilen uygulama haftada bir seans 5 hafta uygulanmasıdır.
Ozon
Ozon O3 denebilir. Halk arasında süper doping oksijen olarak bilinir. Ozonun çok çeşitli uygulamaları olmakla beraber en sık kullanım alanı özel cihazlarla O2 parçaları O3’den zengin oluşturulan gazın kişinin kendisinden alınan kana karıştırılarak kişinin tekrar kendine damardan verilmesidir.

Ozon tedavisinin faydaları şunlardır;
• Bağışıklık sistemini güçlendirir
• Metabolizma hızını arttırır
• Detoks etkisi sağlar
• Anti-Agin etki sağlar
• Kan dolaşımını hızlandırır
• Ağrı giderici etki yaratır
• Anti-Kanserojen etki sağlar
• Kronik yorgunluk ve stresi azaltır

Ozon terapisinde yine hastaya ve amaca yönelik olarak seans sıklığı ve sayısı doktorunuzla beraber kararlaştırılır.

Birim Doktorları

.


Tüm hakları saklıdır FLORYA HASTANESİ